Darbo laikas:  Pir‑Pen  09:00‑18:00   Šeš 10:00‑14:00
Skambinkite:  8 670 93346

Blogas

Ekranų taisymas > Blogas

„Huawei“ mano, kad jų 7 nm „Kirin 980“ čipsetas pranoksta „Apple A12 Bionic“

„IFA 2018“ parodoje „Huawei“ pristatė „Kirin 980“, pirmąjį 7 nm FinFET čipsetą, kuris vėliau bus naudojamas „Mate 20“ bei „Mate 20 Pro“ telefonuose. Deja, „Apple“ aplenkė savo konkurentus ir pristatė savo 2018 metų „iPhone“ seriją daug anksčiau. Tos serijos prietaisai taip pat naudoja čipsetus, pagamintus „TSMC“ 7 nm FinFET principu. Vis dėlto, Kinijos gigantai mano, kad „Kirin 980“ yra pakankamai galingas, kad pranoktų „A12 Bionic“.

„Huawei Kirin 980“ naudoja tuos pačius 6.9 milijardus tranzistorių, kaip ir „A12 Bionic“. Kompanija tikina, kad jis 75% greitesnis už praeitos kartos čipsetus.

Pasak „Huawei“, kompanija dirbo su „Kirin 980“ virš trijų metų. Kompanijos čipsetų gamintojų skyrius „HiSilicon“ didžiausią dėmesį skyrė galiai, efektyvumui, intelektui ir ryšiams. Kaip ir „A12 Bionic“, „Kirin 980“ taip pat naudoja 6.9 milijardus tranzistorių. Vis dėlto, palyginus su praeitos kartos čipsetais, „Kirin 980“ demonstruoja 75% geresnį apdorojimo našumą bei 46% greitesnį vaizdo plokštės našumą.

„Huawei“ taip pat nusprendė pateikti šiek tiek efektyvumo išmatavimų. „Kirin 980“ procesorius yra 57% efektyvesnis už praeitos kartos čipseto procesorių. Nors „Kirin 980“ nėra pirmasis kompanijos čipsetas, palaikantis 5G ryšį, gamintojai padvigubino pastangas, siekdami kuo labiau jį pagreitinti.

Įmontuotas nervinis procesorius palaiko realaus laiko apdorojimą bei atpažįsta 4500 nuotraukų per minutę. Nervinis procesorius su laiku geba patobulinti baterijos tausojimą. „Kirin 980“ taip pat yra pirmasis čipsetas su 21 kategorijos LTE modemu.

„Kirin 980“ bus panaudotas „Mate 20“ ir „Mate 20 Pro“ telefonuose, kurie pasirodys spalio 16 dieną.

Įsilaužėliai išmoko apeiti pirštų atspaudų apsaugą. Tačiau tam galima pasipriešinti

Patarimai yra labai paprasti, tačiau veiksmingi.

Daktiloskopinė autentifikacija atsirado palyginti neseniai, bet kiekvienais metais ji tampa vis populiaresnė. Tai patogu, greita ir saugu. Tačiau dėl saugumo iškilo netikėtų problemų.

Paskutinis pavyzdys – suklastota „Ancestry“ programa, kuri apgaulės būdu privertė naudotojus perkelti į programos kūrėjų sąskaitą šimtus dolerių.

„Ancestry“ yra internetinė paslauga, sukurianti geneologinį medį. Įsilaužėliai išleido netikrą šios paslaugos vartotoją, tariamai galintį rasti visus protėvius pagal vartotojo pirštų atspaudus. Tačiau pirštų atspaudų nuskaitymo metu atsiranda langas su pasiūlymu įsigyti „Premium“ programos versiją, kuri kainuoja 100 USD per savaitę. Kadangi vartotojo pirštas yra pridėtas prie skaitytuvo, įvyksta momentinis pirkimo patvirtinimas. Pinigai nurašomi ir persiunčiami sukčiams.

Ši programa nebegalės jums pakenkti, nes ji jau pašalinta iš „App Store“. Bet galima visiškai numanyti, kad jos vietoje bus kitų. Įsilaužėliai ieškos naujų būdų pirštų atspaudams gauti ir panaudoti juos savo reikmėms.

Kaip apsisaugoti nuo tokių sukčiavimų? Štai keli patarimai:

  1. Nenaudokite nulaužtų operacinių sistemų, taip pat sistemų, turinčių „root“ teises. Programuotojai bando greitai ištaisyti esamas spragas, tačiau jei jūs patys atidarote vartus įsilaužėliams, tada niekas negalės padėti.
  2. Diekite programas tik iš oficialių programų katalogų. Tai nėra absoliuti saugumo garantija, tačiau rizika yra mažesnė.
  3. Patikėkite savo pirštų atspaudus tik toms programoms, kuriomis pasitikite ir esate tikri dėl jų saugumo, pavyzdžiui jums žinomo banko mobiliai programėlei, atsisiųstai iš „Google Play“ arba „App Store“. Nežinomo kūrėjo programa, netgi turint daug teigiamų atsiliepimų – nėra patikima.
  4. Visada išmaniojo telefono ekrane skaitykite sistemos žinutes, patarimus ir pranešimus apie paslaugas. Jei tam neturite laiko ar nieko nesuprantate, tuomet visada spustelėkite „Ne“.

Oficialu: pristatytas „Galaxy A7 (2018)“, pirmasis „Samsung“ telefonas su triguba galine kamera

Gandai pasitvirtino, kadangi „Samsung“, pagaliau, pristatė „Galaxy A7 (2018)“, pirmąjį kompanijos telefoną, naudojantį trigubą galinę kamerą. Vis dėlto, yra keletas dalykų, kurie skiriasi nuo įprastinės šios kameros konfigūracijos.

„Galaxy A7 (2018)“ neturi telefoto lęšio, tačiau naudoja kitokias įspūdingas funkcijas, kaip Super AMOLED ekraną ar palaikymą iki 6 GB RAM atminties.

Pakalbėkime apie pagrindinę „Galaxy A7“ funkciją – trigubą kamerą. Trijų lęšių sistema susideda iš 24 MP objektyvo su F/1.7 diafragma, plataus kampo 8 MP objektyvo su 120 laipsnių matymo lauku bei 5 MP jutiklio, kuris atliks gylio jutiklio funkciją. Deja, „Galaxy A7 (2018)“ nenaudoja telefoto lęšio, taigi panašu, kad ši techninės įrangos funkcija nebus naudojama vidutinio pajėgumo įrenginiuose. Telefonas naudoja 24 MP priekinę kamerą.

Kiti parametrai ir funkcijos.

Naujasis „Samsung“ produktas turi 6 colių Super AMOLED Infinity ekraną su 2220 x 1080 rezoliucija. Prietaisas taip pat naudoja aštuonių branduolių procesorių, veikiantį 2.20 GHz dažniu, tačiau „Samsung“ neužsiminė, koks tai procesorius. Procesorių papildys 4 GB RAM ir 64 GB vidinės atminties, o geriausias modelis naudos iki 6 GB RAM ir 128 GB vidinės atminties.

Jei nepastebėjote, pirštų antspaudų skaitytuvo nėra nei prietaiso gale, nei po ekranu. „Samsung“ jį nusprendė įmontuoti telefono šone.

Įrenginio atmintį galima praplėsti iki 512 GB. „Galaxy A7 (2018)“ palaiko tokias funkcijas, kaip „Bixby“, „Samsung Pay“, „Samsung Health“ bei „Dolby Atmos“. Telefonas bus parduodamas pasirinktose Europos ir Azijos rinkose nuo šio rudens, o vėliau pasieks ir kitas rinkas. Prietaisą galima įsigyti kelių spalvų: mėlynos, juodos, auksinės ir rožinės.

Pranešama, kad „Samsung“ išleis keturis „Galaxy S10“ modelius, didžiausiasis palaikys 5G ryšį

Anksčiau buvo manoma, kad „Samsung“ 2019 metais pristatys tris „Galaxy S10“ modelius. Vis dėlto, kruopščiai tikrindami „Galaxy S9 Plus“ atnaujinimą, pastabieji programuotojai aptiko paminėtą ketvirtą „Galaxy S10“ modelį, kuris gali pasirodyti ateityje.

Pranešama, kad mažiausias „Galaxy S10“ modelis naudos 5.8 colių ekraną su šone įmontuotu pirštų antspaudų skaitytuvu.

„XDA Developers“ programuotojai, tikrindami „Galaxy S9 Plus“ naująjį „Android 9 Pie“ atnaujinimą, pastebėjo, kad „Samsung“ galimai ruošia keturis „Galaxy S10“ variantus. Mažiausias modelis naudos 5.8 colių Super AMOLED ekraną su pirštų antspaudų skaitytuvu, įmontuotu prietaiso šone. Telefonas taip pat turės vieno lęšio kamerą. Tai bus pigiausias modelis iš visos serijos.

Manoma, kad antrasis variantas turės tokio pat dydžio ekraną bei pirštų antspaudų skaitytuvą toje pačioje vietoje, tačiau vietoje vieno lęšio kameros, šis modelis naudos dvigubos galinės kameros sąranką. Trečiasis modelis bus daug didesnis ir naudos 6.44 colių Super AMOLED ekraną su trigubos kameros sistema flagmano gale ir dviguba priekine kamera.

Taip pat pasirodė informacija ir apie ketvirtą aukščiausios klasės „Galaxy S10“ variantą, kuris turės tokius pat vidinius komponentus, kaip ir trečiasis modelis, tačiau šis galės didžiuotis 5G modemu. „Samsung“ pranešė, kad jie išleis 5G ryšį palaikantį „Galaxy S10 Plus“ savo gimtinėje, o vėliau ir kitose rinkose.

Tikimasi, kad kiekvienas modelis turės „Samsung Exynos 9820“ arba „Qualcomm Snapdragon 855“ čipsetą. Manome, kad abi mikroschemos bus pagamintos „TSMC“ 7 nm FinFET architektūros principu. 5G modemas gali būti „Snapdragon X50“ arba „Exynos Modem 5100“, priklausomai nuo flagmano pardavimo regiono.

„Galaxy A7 (2018)“, o ne „Galaxy S10 Plus“ gali būti pirmasis „Samsung“ telefonas su triguba kamera

Be savo flagmanų serijos, „Samsung“ taip pat skiria didelį dėmesį savo vidutinio pajėgumo telefonams. Jiems kompanija suteikia tokias funkcijas, kaip „Infinity“ ekraną, patobulintą techninę įrangą ir optines savybes, tačiau remiantis naujais brėžiniais, „Samsung“ pasirodysiančiam „Galaxy A7 (2018)“ telefonui gali suteikti netgi per didelę pirmenybę. Pažvelgę į žemiau pateiktus paveiksliukus, pamatysite, kad „Galaxy A7 (2018)“ gali būti pirmasis kompanijos telefonas, naudojantis trigubos kameros sąranką.

„Galaxy A7 (2018)“ brėžiniuose matoma vertikali triguba galinė kamera. Telefonas gali pasirodyti spalio 11 dieną.

„Galaxy A7 (2018)“ brėžiniuose matosi, kad vidutinio pajėgumo telefonas, kuris gali būti pristatytas spalio 11 dieną, taps pirmasis kompanijos telefonas, naudojantis trigubos kameros sąranką vienoje pusėje.

Deja, nebuvo paviešinti kameros parametrai ir funkcijos, todėl nenutuokiame, kokius optinius pasiekimus galės pasiekti „Galaxy A7 (2018)“. Nemanome, kad telefonas palaikys 3x optinį priartinimą, kadangi ši funkcija naudojama flagmanuose. Šiuo metu vienintelis telefonas, kuris sugeba tai padaryti, nepabloginęs nuotraukos kokybės, yra „Huawei P20 Pro“.

Pirminė kamera turėtų naudoti plataus kampo lęšį, antrinis lęšis bus įprastas objektyvas, o trečiasis sugebės pajausti gilumą.

Tikimės, kad kartu su „Galaxy A7 (2018)“, kompanija taip pat pristatys savo pirmąjį keturgubos galinės kameros telefoną. Remiantis gandais, šio telefono pavadinimas bus „Galaxy A9 Pro (2018)“.

„Nokia 9“, flagmanas, kuris galimai naudos penkių lęšių kamerą, buvo atidėtas iki 2019 metų

„Nokia 9“, kuris galimai naudos „Snapdragon 845“ čipsetą ir penkių lęšių kamerą, galėjo būti solidus kandidatas geriausio metų telefono titului, ypač dėl savo kameros. Deja, pranešama, kad telefono pristatymas buvo atidėtas.

Pranešama, kad kompanijos darbuotojai protestavo prieš telefono pasirodymo nukėlimą ir paviešino galinės kameros sąranką.

Nors kol kas tai tėra gandai, jau ne pirmas kartas, kai „HMD Global“ atideda telefono pristatymą. „Nokia 8 Sirocco“ turėjo būti 2017 metų flagmanas, tačiau jis nebuvo pristatytas iki „MWC 2018“ parodos. Artėjant 2017 metų rugsėjui, kai telefonas turėjo būti pristatytas, vyriausiasis produkto valdininkas Juho Sarvikas turėjo nuojautą, kad telefonas dar nėra tinkamai paruoštas debiutui, ir nukėlė jo pasirodymą iki „MWC 2018“ renginio. Panašu, kad istorija kartojasi, tačiau šį kartą manoma, jog sprendimas buvo priimtas su pasipriešinimu.

Kompanija su prietaisu dirbo gana ilgą laiką, siekdami pristatyti jį laiku. Vis dėlto, nepaisant to, kad telefonas turi tokią kameros sistemą, kuri potencialiai gali nuginkluoti konkurentus, Sarvikas nemano, kad prietaisas yra tobulas.

Įmanoma, kad „Nokia 9“ bus pristatytas „MWC 2019“ parodoje. Remiantis pranešimais, šis sprendimas nepatiko kompanijos darbuotojams. Tiesą sakant, jie gali būti kalti dėl paviešintų nuotraukų, kurias darbuotojai paplatino, siekdami suorganizuoti tylų protestą. Telieka laukti, kad sužinotume, ar šis pasipriešinimas pakeis vykdomosios valdžios sprendimą.

Žinoma, yra įmanoma, kad tai tėra gandai, ir „HMD Global“ išleis telefoną, kada ir planavo. Vis dėlto, tyla iš kompanijos pusės nieko gero nežada, todėl panašu, kad telefono reiks laukti kitais metais

„iPhone Xs“ ir „Xs Max“ – pirmieji „Apple“ išmanieji telefonai, turintys 4 GB RAM

Naujojo „Apple A12 Bionic“ procesoriaus našumas nėra toks didelis, kaip mums buvo pranešta pristatyme.

„Apple“ savo pristatyme, kuris vyko rugsėjo 12 d. pabrėžė ne tik fotografijos galimybes, bet ir našumą naujuose įrenginiuose. Daug dėmesio buvo skiriama procesoriui „Apple A12 Bionic“, kuris yra su „dešimties branduolių“ architektūra.Tačiau RAM kiekis liko „už borto“. „Geekbench“ dėka tapo žinoma, kad „iPhone Xs“ ir „Xs Max“ yra pirmieji kompanijos išmanūs telefonai, turintys 4 GB atminties.

Tačiau „iPhone XR“ vis dar yra 3 GB. Taip pat „Geekbench“ testų kortelėse yra informacijos apie naujojo „A12 Bionic“ procesoriaus galią. Pagal testo rezultatus, naujiena nėra daug galingesnė už ankstesnes kartas, priešingai nei skelbia oficialūs pranešimai pristatyme. Skirtumas tarp naujojo „iPhone“ ir ankstesnės kartos yra tik apie 800 „Geekbench“ testo taškų.

Skirtumas tarp „Xs Max“ su 4 GB atminties ir „XR“ su 3 GB yra nedidelis. Abiejų išmaniųjų telefonų vieno branduolio bandymo rezultatai yra beveik identiški – apie 4 800 taškų. O daugiabranduoliniame teste „Xs Max“ testavimo metu lenkia „XR“ tik 1000 taškų.

Primename, kad „iPhone X“ ir „Xs Max“ pardavimai prasidės rugsėjo 28 d., o „XR“ modelio turėsime palaukti – išankstiniai užsakymai prasidės tik spalio mėnesį.

„iPhone Xs“, „iPhone Xs Max“ ir „iPhone Xr“ priekinės kameros gali filmuoti 1080p raiškos vaizdo įrašus 60 kadrų per sekundę greičiu

Nors renginyje buvo nemažai kalbama apie „iPhone Xs“, „iPhone Xs Max“ ir „iPhone Xr“ kameras, tačiau nedaugelis žino, kad priekiniai šių telefonų lęšiai gali filmuoti 1080p raiškos vaizdo įrašus 60 kadrų per sekundę greičiu.

1080p raiškos 60 FPS vaizdo įrašų filmavimas puikiai tinka video blogeriams bei mėgstantiems laiką leisti lauke.

Tai visuotinai suprantamas faktas, kad pasirodžius naujam telefonui, jis bus greitesnis, turės geresnes kameras, geresnę bateriją ir t.t., tačiau tik labiau įsigilinus, galima rasti tai, kas iš tiesų svarbu.

Jeigu dabar nueitumėte į oficialią „Apple“ internetinę svetainę ir pasirinktumėte naujų „iPhone“ kamerų skirsnį, rastumėte kai ką įdomaus apie šių telefonų priekines kameras. Naujosios serijos telefonai gali filmuoti 1080p raiškos vaizdo įrašus 60 kadrų per sekundę greičiu.

Kai kurie galvoja, kad tai nieko įspūdingo. Vis dėlto, tai yra nemenka naujovė, ypač video blogeriams, kuriems vaizdo įrašo kokybė yra labai svarbus dalykas. Žinant tai, kad „iPhone Xs“, „iPhone Xs Max“ ir „iPhone Xr“ turi IP68 sertifikatą, tai reiškia, kad galite filmuoti ir po vandeniu. Pasitelkus vaizduotę, galvoje gimsta neribotos galimybės, kur galima pritaikyti 60 kadrų per sekundę filmavimą.

„OnePlus 6T” išmanusis telefonas turi ekrane įmontuotą pirštų atspaudų skaitytuvą

Naujas atrakinimo metodas veikia šiek tiek lėčiau nei tradicinis.

„OnePlus“ patvirtino, kad išmaniajame telefone „OnePlus 6T“ bus įmontuotas pirštų atspaudų skaitytuvas. Funkcija turės „Screen Unlock“ pavadinimą ir, pasak bendrovės, „sumažins veiksmų kiekį, reikalingą įrenginio atrakinimui“.

Norint užregistruoti pirštų atspaudus, pakaks pridėti pirštą ant ekrano. Technologija gali būti realizuota tik išmaniuosiuose telefonuose su OLED ekranais – LCD ekranai tam nėra tinkami storio atžvilgiu. Dėl to „OnePlus 6T“ yra 0,45 mm storesnis nei „OnePlus 6“.

Šiemet jau pasirodė prietaisai su pirštų atspaudų jutikliu ekrane, pavyzdžiui, „Vivo X21“. Lyginant su tradiciniais, pirštų atspaudų skaitytuvai pasirodė esantys šiek tiek lėtesni. Kaip alternatyvą, įrenginį taip pat galėsite atrakinti pagal veidą.

Taip pat neseniai pasirodė informacija, kad išoriškai naujas išmanusis telefonas bus labai panašus į „Oppo F9“. Todėl galima daryti prielaidą, kad vieta skirta jutikliams bus žymiai sumažinta. Prietaisas turėtų pasirodyti spalio mėnesį.

Oficialu: Pristatytas naujo dizaino „Apple Watch Series 4“

Ilgai lauktas „Apple“ renginys „Gather Round“ jau prasidėjo. Pirmasis dalykas, apie kurį kalbėjo Tim Cook, buvo „Apple Watch“. „Apple Watch“ pakeitė daugumos žmonių gyvenimą. Šis laikrodis palaipsniui tampa viena iš pagrindinių priemonių vartotojų gyvenime. Jis ne tik mus sujungia su telefoniniais skambučiais ar žinutėmis, tačiau taip pat seka fitneso rutiną ir atlieka dar daug daugiau funkcijų. Kompanija pridėjo dar daugiau. Taip, „Apple Watch Series 4“ jau čia!

Visa informacija apie pristatytą „Apple Watch Series 4“.

Visų pirma Kupertino gigantai scenoje pristatė „Apple Watch Series 4“. Pasak „Apple“, laikrodis patobulėjo visuose aspektuose. Pavyzdžiui, ekrano dydis buvo padidintas ir išplėstas iki visų keturių ekrano kampų. Ekranas yra vienas iš svarbiausių laikrodžio aspektų, tačiau svarbūs atnaujinimai buvo atlikti ir viduje.

Laikrodis taip pat yra plonesnis už praeitų metų „Series 3“ modelį, o vartotojo sąsaja buvo pritaikyta taip, kad išnaudotų didesnio ekrano privalumus. Ekrane pastebėsite daugiau turinio ir komplikacijų. „Apple Watch Series 4“ taip pat naudoja naujo dizaino modulinį ciferblatą su didesniu informacijos kiekiu apie akcijas, širdies ritmą ir kt.

Kalbant apie laikrodžio ciferblatą, sulaukėme daug naujų dinaminių ciferblatų pasirinkimų. Buvo sukurta nauja programėlė „Breath“, kuri jus nukels į pagrindinį laikrodžio funkcionalumą, jums pakėlus riešą. Dinaminiai laikrodžio ciferblatai sąveikauja su ekranu ir naudoja tokius elementus, kaip vandenį, ugnį ar garus.

Karūnėlė ir sveikatos programėlės.

Dabar karūnėlė turi „haptic“ atsaką. Ji buvo perdaryta iš naujo su daugiau valdymo galimybių. Garsiakalbis suteikia garsesnį ir aiškesnį garsą. Mikrofonas buvo perkeltas į kitą pusę, taip sumažinant aidą.

„Apple Watch Series 4“ galas naudoja naują dizainą, pagamintą iš safyro kristalų. Tai suteiks geresnį skambučių priėmimą, kadangi radijo bangos galės lengvai prasiskverbti pro įrenginio galą. Akcelerometras ir giroskopas nuo šiol galės aptikti insultą.

Be šito, sulaukėme trijų naujų širdies stebėjimo funkcijų. Jei jūsų širdies ritmas bus per lėtas, būsite perspėti. Antroji funkcija tikrina širdies ritmo neatitikimus. Laikrodžio gale buvo pridėti elektrodai. Naudojantis karūnėle, galite patikrinti elektrokardiogramą.

Tai yra pirmasis produktas su elektrokardiograma. Jums tereikia uždėti pirštą ant karūnėlės ir jūsų elektrokardiograma bus įrašyta. Visi duomenys bus užfiksuoti sveikatos programėlėje.

Vidiniai komponentai.

Patobulinimai tęsiasi viduje. Prietaisas naudoja naują „S4“ čipsetą su dviejų branduolių 64 bitų procesoriumi ir nauja vaizdo plokšte. Viso to dėka, našumas tapo dvigubai greitesnis. Taip pat sulaukėme ir „Bluetooth 5.0“.

Kompanija pažada, kad baterija tarnaus visą dieną. Tarnavimo laikas sumažėja 6 valandomis, jeigu sportuojate. „Apple Watch Series 4“ yra optimizuotas „Nike+“ programėlei, todėl tai suteiks dar daugiau galimybių sportuojant.

Nauji modeliai.

Pasirodė ir naujų spalvų modeliai: nerūdijančio plieno bei nerūdijančio aukso. Viena iš svarbesnių naujovių yra ta, kad visos apyrankės tinka bet kuriam „Apple Watch“.

Kaina ir prieinamumas.

„Apple Watch Series 4“ su GPS pasieks 26 rinkas. GPS modelis kainuos ~343€, o už korinio ryšio variantą teks pakloti ~429€. Korinio ryšio modelis pasieks 16 rinkų. Išankstiniai užsakymai prasidės nuo penktadienio, o gabenimas bus pradedamas nuo rugsėjo 21 dienos.